Oferta pracy

Specjalista ds. Windykacji i Współpracy z Pełnomocnikami Procesowymi

  • Miejsce pracy

    Bydgoszcz

Twój zakres obowiązków

  • Współpraca z Księgowością Spółki i Działem Finansowym w zakresie przeterminowanych należności, a także z obszarem operacyjnym w zakresie ustalenia stanów faktycznych dotyczących wierzytelności
  • Ustalanie ścieżki dochodzenia należności, z uwzględnieniem postępowań sądowych, w tym polubownych lub mediacyjnych, egzekucyjnych oraz rekomendowanie podejmowania w nich konkretnych działań
  • Rekomendowanie podjęcia konkretnych działań dotyczących poszczególnych wierzytelności, w tym prowadzenie działań zmierzających do dobrowolnej zapłaty przez kontrahentów, podejmowanie niestandardowych działań windykacyjnych lub działań zmierzających do ustalenia stanu prawnego oraz majątkowego kontrahentów
  • Współpraca z radcami prawnymi Spółki, kancelariami prawnymi, firmami windykacyjnymi w zakresie dochodzenia wierzytelności, w tym przekazywanie im skanów dokumentów w prowadzonych przez nie sprawach
  • Kontrola nad przebiegiem postępowań sądowych i egzekucyjnych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe: preferowane prawo/finanse/ekonomia
  • Minimum 1 rok doświadczenie na podobnym stanowisku w zakresie dochodzenia należności na etapie przedsądowym i sądowym
  • Bardzo dobra znajomość programu MS Excel
  • Zdolności negocjacyjne, umiejętność logicznego i twórczego myślenia
  • Umiejętności podejmowania strategicznych decyzji pod presją czasu
  • Umiejętności samodzielnej realizacji powierzonych zadań, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole

To oferujemy

  • Umowę o pracę/B2B

  • Rozwój w firmie o stabilnej pozycji rynkowej

  • Szkolenia branżowe

  • Pakiet benefitów (Karta Multisport, ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie na życie, program kafeteryjny Worksmile)

Zobacz oferty pracy

OK